Menu Zavřeno

Nejčastější dotazy na pastevní náhubky

 

Jak mám objednat náhubek?

  1. Stáhnete si soubory k měření v záložce „Jak na to“ a podíváte se na foto-návod.
  2. Provedete objednávku v e-shopu společně se všemi požadovanými doplňky. Dorazí Vám potvrzení o objednávce. Odpovězte na toto potvrzení a do přílohy dejte vyplněný dotazník a fotografie měření.
  3. Vyčkáte na zálohovou fakturu. Po její úhradě zařadím náhubek do plánu výroby a budu Vás informovat o předběžném termínu vyhotovení.
  4. Bude Vám doručen náhubek pro Vašeho koně na míru.

 

Proč musím u měření koně fotit

Náhubky vyrábíme na míru, podle Vámi zaslaných rozměrů. Na základě Vašeho měření vyrobíme střih, který je jen a jen pro Vašeho koně. Fotky z měření nám pomůžou posoudit, zda jste měřili správně. Zároveň potřebujeme od Vás vyplnit dotazník o koni, který bude náhubek nosit. Jsou to důležité informace, které nám pomůžou vybrat typ dna, velikost otvoru ve dnu, atd.

Fotky z měření a vyplněný dotazník koně prosím zašlete na info@4horse.cz

Návod a dotazník najdete na:

https://www.pastevninahubky.cz/navody-ke-zvykani-na-nahubek-mereni-apod/

Jak mám správně zvolit velikost náhubku

Orientační velikosti náhubků:

XS Shetty

S-L Pony – Cob

XL-XXXXL Full a větší

 

Jaký otvor ve dnu je pro mého koně ten správný

Toto je jedna z nejtěžších otázek. Velikosti dna dodáváme v rozpětí od 130 do 240 mm, podle velikosti koně a náhubku. Navíc mezi koňmi jsou opravdu velké rozdíly. I při stejné velikosti koně je jeden schopen hubnout s otvorem například 7 cm, druhý kůň s otvorem 4 cm přibírá. Proto jsou pro správné stanovení dna důležité všechny informace, které o koni můžete poskytnout. Nebojte se rozepsat! Informací není nikdy dost.

 

 

Jak zamezit sundávání náhubku

Prvním krokem je správné zvyknutí koně na náhubek. Ideální je pořídit první dno zvykací, s poměrně velkým otvorem. Kůň může celkem bez problémů žrát a nespojí si náhubek s omezením přísunu potravy. To samozřejmě neplatí v případě schvácení koně. Tam je potřeba příjem krmiva omezit rychle a radikálně.

Proti sundávání náhubku poměrně dobře funguje půlpatro s kroužky (objednává se v sekci doplňky) Náhubek zvláště velkým koním pak lépe sedá a hůř se jim sundává. Polpatro je možno objednat hned při objednávce, nebo pokud koník začne náhubek sundávat až po delší době nošení, je možno půlpatro dodělat později.

Dalším fíglem je připletení nátylníku náhubku do hřívy, nebo přidáním ohlávky přes náhubek.

Jaká je dodací doba náhubku

Dodací doba se samozřejmě mění se zvýšenou poptávkou v jarních měsících. Ale je dobrá zpráva, že máme velice šikovnou slečnu, která nám náhubky vyrábí a letos jsme stíhali vykrýt poptávku mezi týdnem až deseti dny od dodání všech podkladů.

Co dělat proti odírání koně

Odírání je nejčastější komplikace při nošení náhubku. Pokud víte, že je kůň citlivý a odírá se o běžné vybavení, přidejte do objednávky buď beránky, nebo neoprenové polstry. Beránky jsou samozřejmě měkčí, ale zároveň náročnější na údržbu. Při výrobě náhubku pro koně, který potřebuje beránek na nos i pod bradu dáme větší rezervu, aby nebyl náhubek těsný.

Nevíte s s něčím rady? Napište na e-mail: info@4horse.cz.cz